מבחן TOEFL – מבחן טופל | קורס טופל

אבי יולזרי בלוג אורח השאר תגובה

לפני שנדבר על קורס טופל, מה זה בכלל מבחן טופל? מבחן טופל (TOEFL) הוא בחינת רמת אנגלית ממוחשבת המהווה תנאי ללימודים גבוהים כמעט בכל המכללות והאוניברסיטאות בעולם המערבי אשר בהם הלימודים מתקיימים בשפה האנגלית. המבחן משמש גם את שלטונות ההגירה באוסטרליה ובניו-זילנד כדי לבחון את רמת האנגלית (English Proficiency) של המבקשים להגר או לעבוד במדינות אלה. מטרת הבחינה הינה להעריך את רמת השליטה בכל מרכיבי השפה: דיבור, כתיבה, הבנת הנשמע והבנת הנקרא. גרסת המבחן, שקיימת היום, היא TOEFL iBT הממוחשב. גם מי שרמת האנגלית שלו גבוהה יחסית מגלה לרוב שהמבחן אינו פשוט, ולכן מומלצת הכנה טובה למבחן לפני שניגשים אליו.

מהו מבנה מבחן טופל?
במסגרת קורס טופל נדבר בהרחבה גם על מבנה המבחן. בקצרה, מבחן טופל (TOEFL), הוא מבחן ממוחשב שאורכו כשלוש שעות ומורכב מארבעה חלקים בסדר קבוע: קריאה – reading (30 נקודות); שמיעה – listening (30 נקודות); דיבור (30 נקודות) וכתיבה (30 נקודות). הציון המקסימלי הוא סיכום של ציוני ארבעת החלקים – 120 נקודות. בחלק הקריאה שלושה או ארבעה טקסטים באורך של 700 – 800 מילים עם עשר שאלות על כל טקסט. הזמן המוקצב 54 או 72 דקות בהתאם למספר הטקסטים (18 דקות בממוצע לטקסט). בחלק הבנת הנשמע יש קטעי שמיעה משני סוגים – 3 או 4 קטעי הרצאה באורך של חמש עד שש דקות, ושניים או שלושה קטעי שיחה בין שני דוברים באורך של שתיים עד שלוש דקות. על כל קטע שמיעה חמש או שש שאלות, המופיעות על המסך רק בתום הקטע, אותו ניתן לשמוע פעם אחת בלבד (ניתן לכתוב הערות תוך כדי שמיעה). הזמן המוקצב 41 או 57 דקות, כתלות במספר הקטעים. בחלק הדיבור יש ארבע שאלות, מהן שאלה אחת שהיא שאלה פתוחה בה נתבקש להביע דעה בנושא מסויים, ושלוש שאלות אינטגרטיביות הבודקות את יכולתנו להבין מידע ולתמצת אותו בצורה מסודרת ובהירה. בסוף כל שאלה נקבל זמן קצר לתכנן תשובה וזמן קצר לענות. בחלק הכתיבה יש שתי משימות הכתיבה – הראשונה היא סיכום אינטגרטיבי של קטע קריאה וקטע שמיעה המנוגד לו (150 מילים לפחות ב 20 דקות) והשניה היא חיבור דעה (300 מילים לפחות ב 30 דקות). בין שני החלקים הראשונים – קריאה ושמיעה – לשני האחרונים – דיבור וכתיבה יש הפסקה יחידה של 10 דקות.

קרא עוד על TOEFL test dates in Israel

מבחן טופל בודק את רמת האנגלית של הנבחנים. מטרתו לוודא שהנבחן יוכל להתמודד עם סביבה אקדמית דוברת אנגלית. סטודנטים ישראלים שרוצים ללמוד לכל תואר במוסד לימודים בחו"ל ידרשו למבחן TOEFL או מבחנים דומים. בנוסף, ארגונים רבים דורשים ציון במבחן הטופל עבור קבלה לעבודה, הגירה או רילוקיישן. החל מאפריל 2020 ניתן לבצע את מבחן טופל בשני אופנים – כרגיל באחד ממרכזי הבחינה של טופל בתל אביב, רמת גן, חיפה וירושלים, או מהבית כמבחן אונליין (TOEFL Home Edition). מבחן הבית נוצר כמענה לסגירת מרכזי הבחינה בכל העולם בחודשים מרץ ואפריל 2020 בשל נגיף הקורונה. הוא מוגדר בינתיים כפתרון זמני, אך התוקף של הפתרון הזה כבר הוארך מספר פעמים. עלות מבחן טופל מחוץ לבית 280 דולר (נכון לאוגוסט 2020) ובבית 220 דולר.

הרשמה למבחן טופל
ההרשמה למבחן טופל מתבצעת אונליין באתר המבחן. שימו לב להבדל שבין הרשמה למבחן טופל במרכז בחינה של טופל לעומת הרשמה לטופל כמבחן בית. מי שרוצה להבחן מחוץ לבית יבחר את מיקום מרכז הבחינה ואת המועד הרצוי בזמן ההרשמה למבחן. לעומת זאת, מי שרוצה להבחן בבית לא יבחר מועד למבחן בעת ההרשמה, אלא יסיים תחילה את תהליך ההרשמה (והתשלום), ולאחר מכן יקבל מייל מהחברה שעורכת את מבחני הטופל בבית – חברה בשם ProctorU. במייל יהיה קישור דרכו תפתחו חשבון באתר של ProctorU ותוכלו לבחור את המועד המתאים. בעוד שמבחן טופל מחוץ לבית מתקיים במועדים קבועים, בין פעמיים לשש בחודש, בשעות הבוקר בלבד ובימים שישי, שבת (כן) וראשון בלבד, את מבחן טופל הביתי אפשר לעשות מתי שתבחרו, אפילו יום יומיים לאחר ההרשמה. בנוסף, מומלץ להשאיר זמן לבחינה נוספת למקרה שבבחינה הראשונה לא מגיעים לציון הנדרש. שימו לב שההרשמה היא על בסיס מקום פנוי לכן חשוב להקדים ולהירשם. שינוי או ביטול מועד לאחר ההרשמה כרוך בתשלום לכן כדאי להקדיש מחשבה לפני בחירת התאריך לבחינת ה-TOEFL. זמן ההמתנה המינימלי בין שתי בחינות הוא 12 ימים לפחות.

ציוני טופל – TOEFL scores
אם אתם כבר יודעים מה ואיפה אתם רוצים ללמוד, בידקו מהו ציון היעד שמוסד הלימודים והתוכנית הספציפית מבקשים. אם אתם לא יודעים, תרצו כמובן ציון גבוה ככל הניתן כדי שכל הדלתות יהיו פתוחות בפניכם. ציון נפוץ שמוסדות מבקשים הוא 100 (מתוך 120), והוא יספיק למקומות רבים. בתארים מתקדמים (שני\שלישי) או מבוקשים מאוד יכולים לבקש 110 ואף יותר. אלו ציונים גבוהים שבשבילם צריך רמה התחלתית גבוהה וגם היכרות טובה עם המבחן, כי מרווח הטעות קטן מאוד.  לתארים ראשונים או כאלו שאינם ורבליים מאוד יכולים לבקש גם 80.

למבחן TOEFL לדוגמה ותרגול טופל

ככלל, מומלץ להקדיש כחודשיים לקורס מלא. טווח זמן כזה יאפשר לכם ללמוד ביסודיות ולגשת שוב אם צריך. אם אתם מתכוונים ללמוד בעתיד אבל יש לכם עוד כמה חודשים, מומלץ להרשם לקורס מוקדם ככל האפשר כדי שתוכלו לעבוד בצורה יסודית ונינוחה,  לחזק את האנגלית (למשל לקרוא באנגלית וללמוד אוצר מילים), ולהיבחן שוב אם צריך. 

עם זאת, לפעמים לוח הזמנים לא תלוי בנו ויש דדליין שצריך להתכוונן לפיו. במקרה כזה נחשוב יחד מהי ההכנה הטובה ביותר ואיך אפשר להפיק את המקסימום גם בזמן קצר.

כמובן שהכל אינדיבידואלי –  יש אנשים שיצטרכו מעט מאוד הכנה (כי רמת האנגלית שלהם גבוהה מאוד, או כי הציון הנדרש אינו גבוה). גם במקרים כאלו מומלץ לא להגיע למבחן לא מוכנים, כדי לא להפסיד נקודות סתם.פתרון מבחני סימולציה מלאים או שיעורים בודדים של היכרות עם המבחן והכוונה ללמידה אפקטיבית יכולים להוות הכנה טובה במקרה כזה.

הכנה למבחן TOEFL – האם ניתן להתכונן למבחן ברגע האחרון?
גיליתי שאני חייבת לגשת למבחן בעוד שבועיים. יש מה לעשות? יש לי סיכוי? האם יש טעם ללמוד?
התשובה החד משמעית היא – כן!
גם ברגע האחרון – שבועיים, שבוע, או אפילו יומיים לפני המבחן – ניתן וכדאי להתכונן למבחן.
במקרים של הכנה קצרת מועד אין הרבה טעם לשפר את האנגלית, אלא הגישה היא – זה מה יש ועם זה ננצח. במקרים כאלו נעבוד על היכרות מעמיקה עם המבחן ועל טכניקות עבודה אפקטיביות. כך, למשל, תדעו שבהבנת הנקרא יכולים להיות גם ארבעה טקסטים ולאו דווקא שלושה כמו ברוב חומרי התרגול ולא תיתפסו לא מוכנים, או תלמדו שיטה פשוטה שחוסכת זמן יקר בחיבור המשולב ( integrated essay).
אם אתם זקוקים להכנה אפקטיבית למבחן טופל, אתם מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה.

הכנה למבחן טופל בישראל
יש מגוון דרכים להתכונן למבחן טופל – לבד, בשיעורים פרטיים או בקורס טופל בקבוצה.

ללמוד לבד לטופל
אומר תחילה שלרוב הנבחנים לא מומלץ להתכונן לבד למבחן, משום שהמבחן הוא טריקי וארוך, ולכן כדאי לעבוד עם מורה ותיק לטופל שיידע לכוון אתכם. עם זאת, אנשים שרמת האנגלית שלהם גבוהה או כאלה שנדרשים לציון טופל נמוך יחסית עשויים להעדיף להתכונן לבד. לטובת מי שרוצה ללמוד לבד לטופל פיתחתי מערכת למידה עצמית מעולה למבחן טופל. קורס טופל אונליין ללמידה עצמית כולל את כל מה שצריך כדי ללמוד לבד למבחן טופל:

 • מערכת אדפטיבית עם אתר ואפליקציה להעשרת אוצר המילים 
 • מאמרים וכתבות לשיפור רמת הקריאה ופרקי פודקסטים לשיפור רמת הבנת הנשמע
 • שיעורי וידאו עם כל ההסברים על המבחן, החלקים שלו, סוגי השאלות ושיטות העבודה הנכונות
 • עשרות דוגמאות לשאלות ותשובות של משימות פרקי הקריאה והדיבור
 • עשרות מבחנים מלאים אמיתיים (מבחני טופל אמיתיים מן העבר) כולל תשובות

ללמוד לטופל בשיעורים פרטיים
עם נסיון של למעלה מעשרים שנה בהכנה למבחן טופל, עזרתי לאלפי ישראלים ולא-ישראלים לצלוח את המבחן. יש לי תלמידים מכל הסוגים – כאלה עם רמת אנגלית גבוהה ובינונית ונמוכה, כאלה שצריכים להוציא 105 ו 72, כאלה שמתכננים ללמוד באוניברסיטה רק עוד שנתיים (אולי) וכאלה שחייבים להבחן בשבוע הבא. לכל תלמידה או תלמיד שלי אני בונה תכנית אישית מותאמת, וביחד עם הנסיון האדיר שלי בהכנה למבחן אני מביא את התלמידים שלי לציונים הגבוהים ביותר בארץ במבחן טופל. בדוק.

ללמוד לטופל בקורס טופל קבוצתי
לאור הביקוש, אני מכין למבחן טופל גם בקבוצות קטנות (5 – 8 משתתפות ומשתתפים). המשתתפות מקבלות גישה למערכת הלמידה המשוכללת שלי למבחן טופל וגם את הדגשים והשיעורים החיים שמקבלים התלמידים שלי בשיעורים הפרטיים. ככה אפשר להנות מכל העולמות ולהתכונן לטופל הכי טוב שאפשר. 

קורס TOEFL קבוצתי – מצליחים בבחינה ולומדים בחו"ל
בין אם עליך לשפר את האנגלית ברמת הדקדוק, ברמת אוצר המילים, או לפתח יותר ביטחון – קורס TOEFL של אבי יולזרי הוא המקום בשבילך. עם קבוצות קטנות אנו מבטיחים שתקבל יחס אישי ושיפור מובנה ואורגני של יכולותיך באנגלית. למרות שאנו מלמדים לקראת המבחן, עם שימת דגש מיוחד על אסטרטגיות, הקורס עוזר בצורה משמעותית לשיפור האנגלית באופן כללי, החל מדקדוק נכון וכלה בשיפור יכולות שיחה.
אבי יולזרי – באישור משרד החינוך מקבל את הפיקדון הצבאי לתשלום על הקורס!
הקורס כולל את כל הכלים להצלחה:

 • 4 מפגשים של שלוש שעות
 • בדיקת חיבורים מקצועית ויסודית לטובת שיפור פרק הכתיבה
 • מערכת הלמידה המעולה שלי
 • אחריות על הקורס – ניתן להשתתף בקורסים נוספים ללא עלות עד חצי שנה מסיום הקורס הראשון. אנו מלווים אותך עד להצלחה.
 • התכנים האפקטיביים ביותר – למידת טכניקות יעילות ומוכחות להתמודדות עם 4 פרקי הבחינה
 • חיזוק הבסיס הדקדוקי באנגלית לטובת פרקי הדיבור והכתיבה
 • העשרת אוצר המילים האקדמי הנבדק בבחינה
 • לימוד אקטיבי של המשתתפים באמצעות תרגול משותף
 • דגש על ניהול זמנים אפקטיבי בבחינה
 • והכי חשוב – המורים שלנו הם שועלי טופל ותיקים שאוהבים אנגלית, אוהבים ללמד איך לנצח את המבחן ועושים את זה בהצלחה כבר שנים

הכנה למבחן TOEFL  עושים רק עם המקצוענים של אבי יולזרי.
עובדה: כבר למעלה מעשרים שנה ש 90% מתלמידי אבי יולזרי עברו את מבחן טופל בהצלחה.

רוצה לדעת עוד על מבחן טופל ועל קורס טופל?
מוזמנים לקבוע לנו שיחת יעוץ חינם (או לשלוח לי ווטסאפ) עכשיו ובואו נדבר על זה!

זהו פוסט אורח של אבי יולזרי. כבר למעלה מעשרים שנה שאבי והצוות שלו מסייעים למועמדים ללימודים בארץ ובחו״ל ולישראלים בתהליך הגירה לעבור שלל מבחנים – SAT, IELTS, PTE, TOEFL, GMAT, GRE, Duolingo, פסיכומטרי, מבחן אמי״ר ועוד ועוד. בצוות של אבי מורים מקצוענים שמבינים תלמידים ויודעים להוציא מהם את המקסימום, וגם יועצות אפליקיישן ותיקות ומנוסות שיודעות להציג לאוניברסיטאות ולמכללות את הסיפור שלכם בצורה המיטבית על מנת למקסם את סיכויי הקבלה שלכם. 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *